Zdravotnictví

Perlan byl konce 70. let minulého století primárně pro použití ve zdravotnictví vyvinut, proto nepřekvapí, že i dnes polovina veškeré výroby Perlanu právě do zdravotnictví směřuje. Pro zdravotnické účely se jako ideální, v rámci poměru cena/kvalita, stala gramáž 45g/m2. Perlan se pro zdravotnictví vyrábí jak v klasické verzi, tak ve verzi WP s nepropustnou vrstvou poddajného laminátu, který je umístěn na rubu textilie. Perlan a Perlan WP má atest pro přímý styk s pokožkou a má certifikát CE. Lze jej snadno sterilizovat a potisknout na reklamní účely speciálními odolnými barvami se zdravotním atestem.

 

 

 

Pro zdravotnictví se Perlan vyrábí ve velmi široké škále rozměrů a výrobků. Používá se nejčastěji jako různé hygienické podložky pod pacienty, utěrky, ručníky, bryndáky, předložky, žínky atd. Kromě verze s nepropustnou úpravou se pro zdravotnictví vyrábí i v rolovaném provedení.

 

 

PERLAN WP: Samostatnou kapitolou Perlanu je verze WP (z anglického waterproof). Základem Perlanu WP  je klasický Perlan, na rubové straně je však dodatečně opatřen tenkou vrstvou nepropustného laminátu, tedy jakési membrány, která směrem do lůžkovin nepropouští tekutiny, v opačném směru je však pro vzduch prodyšná. Tenká vrstva laminátu zajistí, že jakákoliv tělní tekutina zůstane při styku s Perlanem WP zachycena v jeho savé části. Z rubové strany ve vrstva laminátu paropropustná, čímž si dál materiál zachovává vlastnosti klasického Perlanu, či jiného látkového prostěradla. Paropropustnost Perlanu je při použití na různé podložky a prostěradla pod pacienty velmi důležitá, neboť pacientovo tělo je směrem od lůžkovin stále provětráváno, což použití např. igelitové fólie pod prostěradlem zcela vylučuje. Laminát použitý na netkané textlii Perlan je měkký, poddajný, neklouzavý, nešustící a příjemný na dotyk. Pro snadnější odlišení od klasického Perlanu jej vyrábíme v příjemné zelené barvě.

 

Podložka Pervin/Perlan WP Podložka Pervin/Perlan WP Podložka Pervin/Perlan WP