Zdravotnictví

Pervin/Perlan byl konce 70. let minulého století primárně pro použití ve zdravotnictví vyvinut, proto nepřekvapí, že i dnes polovina veškeré výroby Pervinu/Perlanu právě do zdravotnictví směřuje. Pro zdravotnické účely se jako ideální, v rámci poměru cena/kvalita, stala gramáž 45g/m2. Pervin/Perlan se pro zdravotnictví vyrábí jak v klasické verzi, tak ve verzi WP s nepropustnou vrstvou poddajného laminátu, který je umístěn na rubu textilie. Pervin/Perlan a Pervin/Perlan WP má atest pro přímý styk s pokožkou a má certifikát CE. Lze jej snadno sterilizovat a potisknout na reklamní účely speciálními odolnými barvami se zdravotním atestem.

 

 

 

Pro zdravotnictví se Pervin/Perlan vyrábí ve velmi široké škále rozměrů a výrobků. Používá se nejčastěji jako různé hygienické podložky pod pacienty, utěrky, ručníky, bryndáky, předložky, žínky atd. Kromě verze s nepropustnou úpravou se pro zdravotnictví vyrábí i v rolovaném provedení.

 

 

PERVIN/PERLAN WP: Samostatnou kapitolou Pervinu/Perlanu je verze WP (z anglického waterproof). Základem Pervinu/Perlanu WP  je klasický Pervin/Perlan, na rubové straně je však dodatečně opatřen tenkou vrstvou nepropustného laminátu, tedy jakési membrány, která směrem do lůžkovin nepropouští tekutiny, v opačném směru je však pro vzduch prodyšná. Tenká vrstva laminátu zajistí, že jakákoliv tělní tekutina zůstane při styku s Pervinem/Perlanem WP zachycena v jeho savé části. Z rubové strany ve vrstva laminátu paropropustná, čímž si dál materiál zachovává vlastnosti klasického Pervinu/Perlanu, či jiného látkového prostěradla. Paropropustnost Pervinu/Perlanu je při použití na různé podložky a prostěradla pod pacienty velmi důležitá, neboť pacientovo tělo je směrem od lůžkovin stále provětráváno, což použití např. igelitové fólie pod prostěradlem zcela vylučuje. Laminát použitý na netkané textlii Pervin/Perlan je měkký, poddajný, neklouzavý, nešustící a příjemný na dotyk. Pro snadnější odlišení od klasického Pervinu/Perlanu jej vyrábíme v příjemné zelené barvě.

 

Podložka Pervin/Perlan WP Podložka Pervin/Perlan WP Podložka Pervin/Perlan WP