Parametry

Technické parametry netkané textilie Perlan:

 

Netkané textilie v poslední době v našem životě stále více nahrazují klasické textilie ve všech odvětvích, kde se klade velký důraz na hygienickou nezávadnost a snadnou ekologickou likvidaci. Hlavními přednostmi netkané textilie Perlan jsou:

 

  • vysoká užitná hodnota

  • nízká cena

  • hygienická nezávadnost

  • příjemný omak

  • pevnost a odolnost proti oděru

  • mimořádná savost (cca 10-ti násobek vlastní hmotnosti)

  • rychlá průtočnost a vysoká čistota filtrovaného média

 

Perlan najdeme ve velmi širokém spektru lidské činnosti. Používá se ve zdravotnictví jako podložky či prostěradla pod pacienty (v propustné i nepropustné formě), utěrky, bryndáky apod., v zemědělství a potravinářství na filtraci mléka, olejů, vína a jiných potravinářských médií, v pohřebnictví jako ekologická výstelka rakví a hrobů, ve strojírenství na filtraci chladících a řezných emulsí, ve stavebnictví jako součást podstřešních fólií, svým charakterem slouží i jako obalový materiál na výrobky, které mají být při manipulaci chráněny před prachem, poškrábáním či jiným poškozením (např. plastové díly v automobilovém průmyslu), dále na různé transportní obaly a oddělující proložky, fotografická pozadí apod.

 

 

Netkaná textilie Perlan se standardně vyrábí ze 100% viskózy (čistě přírodní surovina), v gramážích od 23g/m2 do 80g/m2. V tomto hmotnostním rozpětí (od 23g/m2 do 80g/m2) lze viskózu dle požadavku odběratele v různých poměrech kombinovat s polyesterem, maximální poměr polyesteru však nesmí překročit hranici 70%. Role je možné vyrobit od šíře 10 cm do 190 cm. Návin se provádí v závislosti na gramáži či požadavku odběratele - od 100 do 2000 bm.

 

V plošném provedení (čtverce, obdélníky, trojúhelníky apod.) se Perlan dodává od minimální plochy 10x10cm do maximální plochy 190 x600 cm. V případě atypických rozměrů lze na našem lisovacím zařízení z Perlanu vyseknout jakýkoliv žádaný tvar. Žádná ze stran výsledné plochy výrobku však nesmí být větší než 60cm, Kulaté tvary lze vysekávat od průměru 1 cm do 60 cm.


Základní barevné provedení Perlanu je režné, na přání však lze materiál opticky zjasnit (sněhově bílé provedení), nebo vyrobit v barevných odstínech, červené, žluté, zelené, modré, černé apod. Specializujeme se i na velmi odolný různobarevný potisk Perlanu, např. reklamní ubrusy (i v nekonečném provedení), reklamní podložky a prostěradla pod pacienty ve zdravotnických zařízeních, reklamní prostírání a ubrusy v restauracích a podobně. Potisk odolá i běžnému vyprání v automatických pračkách. Veškeré používané materiály a barvy splňují nejpřísnější zdravotní normy. Perlan má atest pro přímý styk s potravinami a s pokožkou.

 

 

Perlan WP: V rámci programu pro zdravotnictví a obalové materiály se Perlan vyrábí na rubové straně potažen tenkou vrstvou bílého laminátu.

 

Tento speciální typ Perlanu lze vyrobit do maximální gramáže 45g/m2. 15g z výsledné plošné hmotnosti vždy tvoří laminát, který je na Perlan neoddělitelně nalepen. Základ této verze Perlanu spočívá v použití klasického Perlanu, na rubové straně je opatřen tenkým 15g nánosem laminátu, tedy jakési membrány, která v jednom směru nepropouští tekutiny a v opačném směru je pro vzduch prodyšná. Tenká vrstva tohoto laminátu zajistí, že jakákoliv tekutina zůstane při styku s Perlanem WP zachycena v jeho savé části. Z rubové strany je vrstva laminátu paropropustná, čímž si materiál dále zachovává vlastnosti klasického Perlanu. Laminát použitý na netkané textilii Perlan WP je měkký, poddajný, neklouzavý, nešustící a příjemný na dotyk. Pro snadnější odlišení Perlanu má Perlan WP z lícové strany příjemnou zelenou barvu. Laminát má rovněž atest pro styk s pokožkou.